Złącza światłowodowe

Złącza światłowodowe

Złącza światłowodowe są najbardziej wydajnym sposobem zakończenia kabla światłowodowego, gdzie wymagane jest szybkie podłączenie i odłączenie. Sygnały światłowodowe działają poprzez przenoszenie światła, więc celem jest zapewnienie, aby emisja światła przez kabel światłowodowy była jak najmniej przerywana. Oferta RS w zakresie złączy zawiera rozwiązania zarówno dla jednomodowych, jak i wielomodowych kabli światłowodowych.

Zastosowania

Światłowody są przeznaczone do przesyłania informacji za pośrednictwem światła na duże odległości z dużą prędkością. Jako takie są one wykorzystywane do transmisji danych w telekomunikacji i są powszechnie stosowane w sieciach komputerowych, transmisji dźwięku, czujnikach i sieciach przesyłowych. Istnieją specjalistyczne złącza światłowodowe, które pasują do tych zastosowań.

Jak działają

W połączeniach światłowodowych powierzchnie czołowe włókien muszą być mocno ściśnięte, co zapewni silny sygnał i niską utratę sygnału. W tym celu większość złączy światłowodowych zawiera sprężynę, aby zapewnić maksymalnie skuteczne połączenie szkła ze szkłem lub plastiku z plastikiem.

Oferta złączy

Oferta złączy światłowodowych RS obejmuje rozwiązania do zastosowań FC, LC, SC i ST.

Złącza FC

FC, lub złącze z ferrulą (Ferrule Connector), to wytrzymałe złącze światłowodowe z bezpiecznym połączeniem gwintowanym. Znane również jako złącze Fibre Channel, jest zaprojektowane z myślą o środowiskach o wysokich wibracjach i jest zwykle używane w zastosowaniach związanych z transmisją danych i telekomunikacją wymagających większej wytrzymałości.

Złącza SC

SC, lub złącze standardowe (Standard Connector), jest wyposażone w łatwy w obsłudze system zatrzaskowy typu push-pull, który umożliwia szybkie podłączanie i odłączanie. Te złącza światłowodowe mają ferrulę 2,5 mm i nadają się do wielu zastosowań związanych z przesyłem danych i telekomunikacją.

Złącza LC

LC, lub złącze lokalne (Local Connector), to mniejsza wersja złącza SC z ferrulą 1,25 mm i jest powszechnie używane w zastosowaniach jednomodowych. Jego mniejszy rozmiar może być zaletą, gdy dostępna przestrzeń jest ograniczona.

Złącza ST

ST, lub złącze z prostą końcówką (Straight Tip Connector), ma ferrulę 2,5 mm i słynie z bezpiecznej i wygodnej metody łączenia bagnetowego. Ze względu na sztywność i wygodę podłączania złącza ST są powszechnie używane w zastosowaniach sieciowych.

Złącza MPO

MPO, lub wielowłóknowe złącza wciskane (Multi fibre Push-On Connectors), są używane do taśmowych kabli światłowodowych z maksymalnie dwudziestoma czterema włóknami i są używane do szybkich zastosowań światłowodowych.


...
Zobacz więcej Zobacz mniej

Filtry

Wyświetlono 81 - 100 z 153 produktów
Ilość wyświetleń
Opis Cena Seria Typ złącza Wykończenie złącza Jednotrybowe/wielotrybowe Simplex/duplex Rozmiar włókna Straty po włączeniu do linii Średnica bufora Średnica koszulki Typ światłowodu Kolor Typ zestawu Maksymalna temperatura robocza Minimalna temperatura robocza
Nr art. RS 841-5059
Nr części producentaHFBR-4532Z
ProducentBroadcom
2,98 zł
za szt. (opak. á 10)
Sztuki
HFBR-453xZ POF - - Simplex - - - 2.22mm - Czarny - +85°C -40°C
Nr art. RS 238-3379
Nr części producenta953 101 5310
24,42 zł
za szt.
Sztuki
953 ST - Wielomodowy Simplex 128µm 0.35dB - - - - - +85°C -40°C
Nr art. RS 164-7504
Nr części producenta5504600-1
ProducentCOMMSCOPE
102,34 zł
za szt. (w opak. á 100)
Sztuki
LightCrimp ST - Wielomodowy - - - - - - Czarny - - -
Nr art. RS 751-1484
Nr części producentaHFBR-4506Z
ProducentBroadcom
6,75 zł
za szt. (opak. á 2)
Sztuki
HFBR POF - - Duplex 1mm - - - - Biały - +85°C -40°C
Nr art. RS 178-3035
Nr części producentaHFBR-4506Z
ProducentBroadcom
3,08 zł
za szt. (w opak. á 500)
Sztuki
HFBR POF - - Duplex 1mm - - - - Biały - +85°C -40°C
Nr art. RS 167-2662
Nr części producenta905-4005-007
ProducentAmphenol Socapex
85,11 zł
za szt.
Sztuki
905 SMA - Wielomodowy Simplex 144µm 0.8dB - - - - - +85°C -40°C
Nr art. RS 843-8765
Nr części producenta20101255211
ProducentHARTING
141,59 zł
za szt.
Sztuki
2010 SC - - - 50/125 μm, 62.5/125 μm - - 2.4 → 2.8mm Glass Fiber - - - -
Nr art. RS 167-2713
Nr części producenta953 101 5010
33,74 zł
za szt.
Sztuki
953 ST - Wielomodowy Simplex - - - - - Czarny - +85°C -40°C
Nr art. RS 167-2779
Nr części producenta944 601 5006
68,24 zł
za szt.
Sztuki
944 FC/PC - Jednomodowy - 126µm - - - - - - +85°C -40°C
Nr art. RS 756-0720
Nr części producentaHFBR-0539Z
ProducentBroadcom
281,76 zł
za szt.
Sztuki
- - - - - - - - - - - Zestaw ewaluacyjny - -
Nr art. RS 756-0723
Nr części producentaHFBR-0536Z
ProducentBroadcom
692,42 zł
za szt.
Sztuki
- - - - - - - - - - - Zestaw ewaluacyjny - -
Nr art. RS 110-9370
Nr części producenta09140064701
ProducentHARTING
51,46 zł
za szt.
Sztuki
Han-Modular LC - - - - - - - - Szary - +85°C -40°C
Nr art. RS 802-7583
Nr części producenta1652978
ProducentPhoenix Contact
119,04 zł
za szt.
Sztuki
VS-SCRJ-GOF-BU/BU - - - - - - - - - - - - -
Nr art. RS 878-2482
Nr części producentaJ68070A0007
ProducentTelegartner
691,52 zł
za szt.
Sztuki
TOC MPO, MTP APC Jednomodowy - - 0.7dB - 4 → 9.5mm - Metal Wtyk z odlewaną obudową +85°C -40°C
Nr art. RS 206-5217
Nr części producentaJ08011A0017
ProducentTelegartner
69,31 zł
za szt.
Sztuki
T-ST T-ST - Wielomodowy, jednomodowy Duplex 125µm 0.4dB - - - Niebieski - +80°C -20°C
Nr art. RS 176-8796
Nr części producentaPXF4053
ProducentBulgin
49,55 zł
za szt. (opak. á 5)
Sztuki
4000 LC - - Simplex - - 0.85mm - - Czarny - +70°C -25°C
Nr art. RS 756-0732
Nr części producentaHFBR-0541Z
ProducentBroadcom
265,16 zł
za szt.
Sztuki
- - - - - - - - - - - Zestaw ewaluacyjny - -
Nr art. RS 895-1300
Nr części producenta98LCS130-402
ProducentRosenberger
12,57 zł
za szt.
Sztuki
- LC APC Wielomodowy Simplex 62.5µm 0.15 (Low) dB, 0.3 (Standard) dB - - - Beżowy - +85°C -40°C
Nr art. RS 878-2485
Nr części producentaJ68070A0005
ProducentTelegartner
255,62 zł
za szt.
Sztuki
TOC MPO, MTP APC Jednomodowy - - 0.7dB - 4 9.5mm - - - +85°C -40°C
Nr art. RS 191-8208
Nr części producentaPXF6051C
ProducentBulgin
152,65 zł
za szt.
Sztuki
6000 LC - Jednomodowy Duplex - - - - OS1 - - - -